Amerika legdrágább otthonává válhat az a "The One" nevű, mintegy 9750 négyzetméter alapterületű lakóház, amit 295 millió dollárért (93 milliárd forint) kínálnak eladásra. A gigantikus ingatlan Los Angeles Bel Air városrészében található, azonban a luxus mögött hatalmas adósságok és más problémák állnak. Mindenesetre ha sikerül az eladás, ez lesz minden idők legdrágábban értékesített lakóingatlana az Egyesült Államokban - írja a CNBC.
Minden idők legdrágább lakóingatlana lett Kaliforniában az a villaépület, ami egykor a "The Beverly Hillbillies" című sorozatban is szerepelt - írja a CNN. Az ingatlan 150 millió dollárért (45 milliárd forint) cserélt gazdát, ami az Egyesült Államok történetének második legdrágább lakóingatlan-tranzakciója.
Egy Los Angeles Bel Air negyedében álló kastély lett a jelenlegi legdrágább eladó amerikai otthon, az eladási ára 350 millió dollár (körülbelül 91 milliárd forint)- írja a Los Angeles Times.
Nem meglepő módon, több mint százszoros árkülönbség van egy budapesti luxusingatlan és egy vidéki 20 négyzetméteres családi ház között. A legdrágább, 100 millió forint feletti ingatlanok mind Budapesten és Pest megyében keltek el, a listavezető egy 400 milliós villa, ezzel szemben a másik véglet egy borsodi vályogház, amely telekkel együtt csupán 650 ezer forintért cserélt tulajdonost - derül ki az Otthon Centrum közleményéből.
A legolcsóbb lakások mellett érdemes megnézni, hogy hol, milyen értékű lakásokban élnek a leggazdagabb magyarok. Vajon milyen összegektől számít luxusnak a lakás vagy egy családi ház az egyes megyékben és Budapest kerületeiben? Megmutatjuk, mekkora értékű lakások szükségesek ahhoz, hogy ingatlanunkkal a térség legdrágább 1 százalékába kerüljünk és mindez mekkora országon belüli egyenlőtlenségeket takar.
Míg a szlovák és cseh import esett, addig a magyar stabil maradt.
Mindkét félnek megfelelne a helyszín.
Amit a tőzsdéről mindeknek tudnia kell.
A múltszázad első feléhez hasonlóan.
Új szemléletmód szükséges Rutte szerint.
Befutott a decemberi adat.
Ijesztően gyorsan melegszik a klíma.
Nem úgy sikerült a bankok extraprofitadó csökkentése, ahogyan azzal Nagy Mártonék számoltak.